Kategoriler
Genel

Romeron Parfüm Bayilik, Franchising Toptan Açık Parfüm Bayiliği

Romeron Parfüm Bayilik, Franchising Toptan Açık Parfüm Bayiliği

Açık Parfüm Nedir? Neden Açık Parfüm veya Dolum Parfüm Deniyor?

Açık Parfümler, eski zamanlarda mağazalarda müşteri ile birebir doldurulurdu. O an hammadde karışımı yapılır ve müşteriye sunulurdu. Bu yöntem; temizlik ve dezenfektasyon yönünden pek doğru olmadığı için Sağlık Bakanlığı tarafından belli şartlar altına alınıp tarihe karışmıştır. Bu yüzden adı Açık Parfüm veya Dolum Parfüm olarak kalmıştır. Özellikle parfümde maliyeti belirleyen “DİP NOTALAR“, Açık Parfümde değiştirilir. Açık Parfümün fiyatını düşüren en önemli etken budur. Bundan sonrası da kokunun mümkün olduğunca güzel kokmasını sağlamaktır.

Günümüzde kullanımı gittikçe yaygınlaşan Açık Parfümler, kalıcılık özelliğiyle artık neredeyse orijinallerini aratmayacak durumda. Daha uygun fiyatlara sahip olmasından dolayı çok fazla kişi tarafından tercih edilen bu parfümlerin kokusu, kalıcılığı ve sağlığa uygunluk durumu gibi kriterlerinden dolayı birbirinden ayrılmaktadır.

En iyi kokulara ve en büyük marka parfüm kokularına dahi artık Açık Parfüm sayesinde çok daha ekonomik olarak ulaşabilir ve hiç kimsenin ayırt edemeyeceği şekilde kullanabilirsiniz. Ekonomik olarak da kalitenizden ödün vermeden dışarıya çıkabilir iş yerinizde ne kullandığınızı sorduklarında rahatça kokunun sahip olduğu orijinal markayı çekinmeden verebilirsiniz. Açık Parfüm bugün bir çok insanın tercih ettiği ve adı bile duyulmamış ama pahalı olan orijinal kutusundaki modellerin üst seviye kalitesini kıyaslanamayacak kadar uygun fiyata verebilmektedir. Sizler için en iyi marka ve en kaliteli parfümlerin yanında Açık Parfüm olarak da hizmet verip tüm müşterilerimizin beklentilerini karşılıyoruz.

Açık Parfümün Kalıcılığını Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Açık Parfümde en önemli noktalardan biri parfümün kalıcılığıdır. Kimi yerlerde satılan Açık Parfümler vaatlerinin tersine bunu karşılayamazken bazıları ise kalıcılıkta orijinal parfümleri aratmaz. Bunda parfümün üretildiği koşulların ve kullanılan bileşenlerin etkisi vardır. Bunun yanı sıra kokunun kalıcılığı, parfümü kullanan kişilerin ten yapısıyla ve kokunun kalıcılık süresiyle de alakalı bir durumdur.

Açık Parfümler Orijinal Kokulara Benzer mi?

Genelde pahalı benzer kokuları belli bir ölçüde yaklaşabilirler. Tüm kokularda yakınlık farklı olabilir. Mümkün olduğunca yakın ve güzel olanı tercih etmeye çalışıyoruz. Parfüme olan ilgimiz ticaretten önce merakımızdır. Bu yüzen AR-GE ve koku araştırmalarımıza her geçen gün devam etmekteyiz. Sizlerin de bu çabamıza katkılarınızı bizlere geri bildirimlerinizi bekleriz.

Açık Parfümün Hazırlanma Süreci Nelerdir?

Açık Parfüm üretirken gerekli bileşenlerin miktarı ihtiyaç oranında arttırılıp, azaltılabilir. Bu süreçte esans miktarı oldukça önemlidir. Çünkü esans miktarının gereğinden az ya da fazla olması, parfümün kokusunu ve niteliğini oldukça etkiler. Dolayısıyla her bir bileşen, olması gerektiği kadar kullanılmalıdır. Alkol kullanım miktarı ise esansın çözülme oranına göre değişkenlik gösterir. Eğer esans türü rahat çözülebilir nitelikteyse alkol oranının fazlaca kullanılmasına gerek kalmaz. Hatta belli bir miktar suyu alkol ile tamamlamak mümkündür. Gliserin ise parfüm bileşenlerinin içinde en az oranda kullanılandır. Parfümü yapan kişi dilerse karışıma son olarak koruyucu madde ekleyebilir. Bu tamamen firmanın seçimine bağlıdır, zorunlu değildir.

Açık Parfüm, Dolayısı ile Parfüm Sağlığa Zararlı mıdır?

Parfümler insan sağlığına zararlı değildir. Ancak dikkat edilmesi gereken hususlar da bulunmaktadır. Bu hususların başında kullanım hatalarından kaynaklanabilecek hatalar gelmektedir. Örneğin erkeklerde traş sonrası yapılan kullanımda, hammaddelerden alkolün tahriş edici bir etkisi bulunmaktadır. Parfümün ağza, göze teması olmamalıdır. İçinde anti bakteriyeller bulunan deodorant, roll-on vb. ürünler tende kullanılırken, diğer ürünlerin ise (EDT, EDP vb.) daha ziyade elbise üzerinde kullanımı önerilmektedir. Parfümün saç üzerinde daha uzun kalıcılığı olduğu düşünüldüğünden, saça kullanımı sıkça rastlanılan bir durumdur. Ancak kuruma ve yıpratma etkisinden dolayı bu da önerilmez.
Parfümün insan sağlığına olan etkilerinden bir diğeri de kullanılan hammadde içeriğinden kaynaklanabilecek etkilerdir.
Bunu da iki başlıkta incelemek gerekir.
Birinci konu alerjenlerdir. Dünya Sağlık Örgütünün kabul etmiş olduğu alerjen maddelerin herhangi birisinin ürün içinde belli bir miktarı aşması halinde, bu alerjene ürünün içerik listesi içinde yer vermek gerekmektedir.
Diğer konu ise parfüm esansı içinde bulunan hammaddelerin sağlık bakımından kullanımının yasaklanmış olabilme ihtimalidir. Özellikle Avrupa Birliği’nin son yıllarda gerçekleştirdiği REACH (Registration, Evaluation, Authorisation and Restriction of Chemicals) Mevzuatı neticesinde parfümün esansı içinde kullanılabilecek her bir maddenin kayıt altına alınması çalışmaları yapılmıştır. Bu çalışmalar her geçen gün devam etmektedir. Şöyle ki esans üreten firmalar kullandıkları her bir hammaddeyi REACH bünyesinde kayıt altına almak mecburiyetindedirler. Zaman zaman REACH‘in yayınladığı genelgeler ile bir kısım hammaddenin (yılda 2-3 hammadde düzeyinde) kullanımı yasaklanmaktadır. Esans firmaları da bu genelgelere uygun üretim yapmak zorundadırlar. Aykırı üretim yapan üreticiler çok ciddi yaptırımlar ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

Açık Parfümün Avantajları Nelerdir?

Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı bir parfüm kullanmanız sağlığınız açısından önemlidir. Marka parfümlerde kullanılan maddelerin aynen kullanılması, insan sağlığına zarar vermeyecek kalitede üretim yapılması ve ciddi kalite kontrol aşamalarından geçip denetlenmesi nedeniyle gönül rahatlığıyla kullanılabilir. En beğenilen kokuların muadillerini de içerdiği için, kişilerin kendilerine en uygun kokuyu bulmaları ve uygun fiyattan alarak devamlı ulaşabilmeleri Açık Parfüm tüketiminin pozitif katkılarındandır.

Açık Parfüm satın almak istiyorsanız, bu tarz ürünler satan Açık Parfüm bayiliğimize rastlamanız mümkündür. Ancak Açık Parfüm alırken satın aldığınız ürünün kalite belgelerine bakmanız faydanıza olacaktır.

Açık Parfüm Alınır mı?

Açık Parfüm almak oldukça mantıklı bir seçim olacaktır. Açık Parfüm üreticilerinin hedefinde marka parfümlerdeki aynı esansların, maddelerin kullanılarak piyasadaki parfümlerin muadilini oluşturmak böylece marka parfümlerin farklı aşamalarındaki maliyetlerden kaçınarak üreticiye aynı kokuyu çok daha uygun fiyattan ulaştırmak olduğu için uygun fiyata kaliteli parfüm kullanmak isteyen kişiler gönül rahatlığıyla Açık Parfüm tercih edebilirler. Romeron‘un kalite standartlarını gözeterek ortaya koyduğu parfümleri deneyerek beğendiğiniz ürünü gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Piyasada mevcut olan marka parfümlerin kokusu Açık Parfümde belirli standartlarla ve kaliteli şekilde üretilir, ambalaj ise Açık Parfüm üreticisine özgün bir şekilde oluşturulur.

Açık Parfümlere Sağlık Bakanlığı Onay Veriyor mu?

Açık Parfüm karmaşık formüllerle üretilen bir ürün olmasa da sağlık ve kalite açısından mutlaka Sağlık Bakanlığı Onayına sahip olmalı ve laboratuvar ortamında üretilmelidir. Bu tür parfümlerinde üretiminde ise mutlaka esans, alkol, saf su ve gliserin bileşenlerinin olması gerekir. Üretilecek parfümün niteliğine göre bu bileşenlerin miktarı ise değişkenlik gösterebilir.

Açık Parfümler Nerede Nasıl Üretilidir

Açık Parfümler laboratuvar ortamında üretilmelidir. İnsan sağlığına uygun ve uzun süre kalıcı olabilecek nitelikli bir Açık Parfüm için üretim mutlaka işinde profesyoneller tarafından gerçekleştirilmelidir. Çünkü bu ortamlar dışında üretilen parfümler steril koşullarda yapılmadığı ve herhangi bir teste tabi tutulmadığı için kullanıcılara zarar verebilir. Ürünün özellikle cilt ile birebir temas etmesi tehlike oranını daha da arttıracağından, Açık Parfüm mutlaka doğru koşullar altında üretilmelidir.

Bir yanıt yazın